BÖLÜKBAŞ AİLESİ

 

BÖLÜKBAŞ  SÜLALESİ

Aile Tanımı

Soy Ağacı

Resimler

Hatıralar

Haberler

Mesajlar

Bizden yetişenler

İş adamlarımız

Ordu türküleri

Faydalı linkler

İletişim

Ana sayfa

Çocuklara özel

 Aile toplantılarımız

 

Çamaşlılar dernek piknikleri

Bölükbaş sülalesi bizden yetişenler 1    

BÖLÜKBAŞ sülalesinin Aile büyüklerini bu bölümde anmak istedik.büyük bölümünün rahmetli olduğu bu büyüklerimizi rahmetle anıyoruz.onların yerini alan yeni aile büyüklerinin ailenin büyümesi ve birliğinde dahada başarılı olmalarını diliyoruz.İstiyen ailele bu bölümde kendi aileleri ile ilgili olarak istedikleri düzeltmeleri ve ilaveleri yapabilirler.bu bölüm bir nevi aile bazında mini soy ağacı olacak şekilde hazırlanacaktır.
MEHMET ALİ BÖLÜKBAŞ: KÖMÜRCO HOCA olarak bilinen rahmeti büyüğümüz ailelerimizden bilebildiğimiz en eski bireydir.1878 yılında çavuşbaşı'nda doğmuş olup baba adı: Hasan, ana adı :Eminedir. 4 erkek 5 kız değerli evlat sahibi olarak ailenin genişlemesine büyük katkıda bulunmuştur.evlat larından Emine İnan hariç vefat etmişlerdir.ölenlere rahmet emine teyzemize uzun ömürler diliyoruz.kendisi dönemin en iyi din adamıdır.hem köy camiinde imamlık yapmış hemde dini öğretmek için çalışmıştır.ayrıca 1925 yılında iki katlı camiinin bir katını okula tahsil ederek din için ilimin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.1954 yılında ölmüştür.rahmetle anıyoruz.
  OSMAN GEMRİK: MUHTAR OSMAN olarak bilinen rahmetli büyüğümüz Kömürcü Hocanın büyük oğludur.1899 yılında doğmuştur.köyümüzde uzun yıllar muhtarlık yaptığı için muhtar Osman olarak anılmıştır.Kurtuluş savaşına da katılmıştır.90 yılını aşan ömründe hep sevecenliği ile dönemin gençleri bugünün orta yaş üstü gençlere örnek olmuştur.allah rahmet eylesin.
HASAN BÖLÜKBAŞ:HASANAĞA olarak bilinen bu dayımız yaşadığı dönem de herkese neşe şaçan birisi olarak tanınır.politikayı çok seven özellikle Ferda Gülay ve M.Kemal Çilesiz millet vekilleri ile yakın ilişkide bulunmuştur.bu yakınlığını halka hizmete yansıtmış ve tayinlerde ve memur olmak isteyenlere çok yardımı olmuştur.nur içinde yatsın.
OSMAN BÖLÜKBAŞ : Osman gemrikten sonra uzun süre köyümüzün muhtarlığını yapmıştır.oğlu Hayri hocaya düşkünlüğü ile bilinir.Hayri'nin öğretmen olması için çok emekler vermiştir.nur içinde yatsın.
ARSLAN BÖLÜKBAŞ : Hatip olarak bilinin Arslan Bölükbaş uzun yıllar çamaş camii imamlığı yapmıştır.Kömürcü hocanın amcaoğludur.Döneminin en iyi diş çekme ustasıdır.Allah rahmet eylesin.Nur içinde yatsın.
TURAN BÖLÜKBAŞ: Turan çavuş uzun yıllar askeriyede Kurtalan,Terme , Çarşamba ve Bafra'da  jandarma uzman çavuş olarak görev yaptıktan sonra emekli olarak Çamaş'ta yaşamına devam etmektedir.Allah sihatli ve uzun ömerler versin Turan Çavuş.
AHMET ALİ BÖLÜKBAŞ:Komutan ALİ;uzun yıllar yurdun çeşitli bölgerinde astsubay başçavuş olarak görev yaptıktan sonra emekli olup İstanbul'da uzun yıllar yaşadıktan sonra emekliliğinin keyfini şimdi Çamaş'ta yaşıyarak geçirmektedir.Uzun ve sıhatli ömürler komutan.
MEHMET BÖLÜKBAŞ : Maşaallah ailede ögretmen bol Mehmet Bölükbaş'ta onlardan biridir.Paşa mehmet olarakta bilinir.mehmet abiyi kasım 2006 da kaybettik.allah rahmet eylesin.
ZÜLFÜ BÖLÜKBAŞ :Değerli öğtermenimiz öğretmenlik hayatını bitirdikten sonra Çamaş'ta yaşamaktadır.sihatli günler hocam.
İHSAN BÖLÜKBAŞ: Rahmetli İhsan çavuş uzun yıllar ordumuzda piyade astsubay olarak görev yapmıştır.genç yaşta bir trafik kazasında vefat eden ihsan çavuşa rahmet duaları gönderiyoruz.allah rahmet eylesin.
NECMİ BÖLÜKBAŞ: Patron olarakta bilinen Necmi bölükbaş uzun yıllar Fatsa fisko birlikte ve sonraki yıllarda çatalpınar ve çamaş'ta ilköğretim müdürlüğünde çalıştıktan sonra emekli olmuştur.şimdiki ömrünü Çamaş ve İncöğüz arasında mekik dokuyarak geçirmektedir.kolay gelsin patron.
 

sayfa 1 , sayfa 2 , sayfa 3 , sayfa 4 , sayfa 5 ,sayfa 6